Co stosować na ciśnienie u osoby z kamieniem w nerce?

Od kilunastu dni boli mnie w prawym boku..Po badaniu USG stwierdzono kamien na prawej nerce..ok 11mil.. Biore lek Beto50mg...vivece odstawiłam 4 lata temu ponieważ ciśnienie się unormowalo.. jednak od p1 roku brałam doraźnie nitrendypine 10mg ...obecnie dzieja się dziwne rzeczy z moim ciśnieniem i nie wiem czy mogę znow zacząć brac vivace 5mg .... moje ciśnienie w obecnej chwili to160/104....przy ostatniej wizycie u lekarza przepisano mi captopril 25mg..przy ponownym wys. cis.ktory lek wziąć.

Proszę w tej sprawie bezpośrednio udać się na konsultację do swojego lekarza rodzinnego. Ciśnienie jest dość znacznie podwyższone i na pewno będzie wymagało na stałe zażywania dodatkowych leków. Z reguły leki na nadciśnienie nie odstawia się ani nie stosuje doraźnie. O dalszym postępowaniu powinien indywidualnie zadecydować Pani lekarz rodzinny.