Przyjmowanie tabletek Vivace przez 63-latka

Przyjmuję tabletki Vivace 10mg, jeden raz dziennie pół tabletki. Ponieważ efekt jest mało zadowalający, lekarz zalecił mi przyjmować całą tabletkę (10mg) raz dziennie. Czy nie lepiej byłoby przyjąć tą dawkę w dwóch porcjach, tzn. dwa razy dziennie po pół tabletki. Proszę o radę. Pozdrawiam. W.W.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, lek ten stosowany jest w celu leczenia nadciśnienia i cechuję się długim czasem działania, stąd przyjmowany jest tylko 1x dziennie. W nocy podczas spoczynku ciśnienie jest z reguły niższe i leczenie nie jest wtedy wymagane, a przyjęcie tej samej dawki rano (1/2 tabletki) nie zmieni stężenia leku w ciągu dnia, gdy ciśnienie jest wyższe. W związku z tym sugeruję zastosować się do zaleceń lekarza i przyjmować całą tabletkę 1x dziennie.