Co stosować na zaczerwienioną skórę?

Witam. Mam 40 lat i od jakiegoś czasu borykam się z czerwoną cera. Pracuję w zimnym miejscu około 7 godzin dziennie i po powrocie do domu zaczynają pojawiać się rumieńce i skura piecze až oczy mnie pieką. Za dnia jest dobrze i jak nie pracuję też jest dobrze. Jak sobie z tym radzić jakie kosmetyki stosować. Dziękuję za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z opisu możemy wnioskować, że Pani cera reaguje na częste zmiany temperatury. Takie sytuacje możemy tłumaczyć słabymi naczynkami krwionośnymi, które pod wpływem zmiany temperatury otoczenia kurczą się i rozkurczają naprzemiennie, tworząc je bardziej podatne na uszkodzenia. Jest to typowy objaw cery wrażliwej, którą można pielęgnować w odpowiedni sposób.

Musi Pani pamiętać, że aby dobrać najlepsze kosmetyki do twarzy, należałoby zasięgnąć osobistej porady u kosmetologa, bądź też profesjonalnej kosmetyczki. Z pewnością muszą to być preparaty przeznaczone do cery wrażliwej i naczynkowej.

Istnieją też specjalne zabiegi kosmetyczne wzmacniające cerę, są to np. kuracje witaminowe, nawilżające peelingi, zabiegi z użyciem jonoforezy i ultradźwięków.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym znajdzie Pani techniki dbania o cerę wrażliwą i naczynkową:

https://uroda.abczdrowie.pl/pielegnacja-cery-wrazliwej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.