Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Żeby mieć tzw. cerę naczynkową wcale niekoniecznie trzeba mieć widoczne "pajączki". Wszystko zależy od grubości tych naczyń i zdolności naszego oka do zobaczenia pojedynczych naczyń. Bardzo drobne naczynia, poszerzone bardzo powierzchownie sa widoczne jako zaczerwienienie. Jeśli reaguje Pani żywo na zmianę temperatury rumieniem to być może ma Pani cerę tzw. naczynkową ale bez badania jest to trudno stwierdzić.

0

To jaką ma Pani cerę może określić dermatolog, lekarz medycyny estetycznej. Na rumień stosuje się zabiegi laserowego wyciszania rumienia IPL. Po konsultacjil ekarz zleci odpowiednią pielegnacje skóry.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Dzień dobry,

Powinna Pani udać się na konsultacje do specjalisty, który po analizie twarzy stwierdzi jaki typ cery Pani posiada oraz zaproponuje odpowiednie rozwiązania.

Pozdrawiam

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy