Rozszerzanie i zwężanie naczynek przy cerze naczynkowej

Witam. Parę dni temu odwiedziłem dermatologa. Mam cerę naczynkową (czerwone policzki + drobne krostki na ramionach). Pani dermatolog rozczarowała mnie i powiedziała, że laser na zamykanie naczynek nic nie da. Moje naczynka rozszerzają się i zwężają w zależności od różnych czynników (pogoda,ostre jedzenie, emocje itp,itd.), ale nie są popękane (nie ma co zamykać). Czy pozostała mi tylko pielęgnacja cery?

Jeśli ma Pan wątpliwości to może warto byłoby udać się na konsultację do innego lekarza - co dwie opinie, to nie jedna.
Zabiegi laserowe są skuteczne w momencie, kiedy rumień jest utrwalony.