Co sugeruje ten silny ból pochwy?

Witam mam 31 lat rok temu miałam wyjalowiona pochwe po stosowaniu antybiotyku na układ moczowy ( stosowałam przeróżne leki w końcu zostało to odbudowane ) mam takie pytanie po stosunku z mężem okropnie boli mnie pochwa czasami nie do wytrzymania piecze zaraz przy wejściu bylam już u paru lekarzy i nic . Wymazy z pochwy są wporzadku a ja załamuje ręce w tym momencie jeszcze jest w ciazy. Może jest lekarz który mógłby mi coś doradzić pomoc? Pochodzę z krk

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo nam przykro, że występują u Pani tak uciążliwe dolegliwości ze strony narządów płciowych. Taka sytuacja może znacznie obniżać, jakość życia i pogorszyć codzienne funkcjonowanie.

Wcześniejsze wykonane przez Panią badania wykluczyły prawdopodobnie infekcję jako przyczynę takich objawów. Bardzo często przewlekłe stany zapalne, zarówno bakteryjne, jak i grzybicze mogą powodować dyskomfort, ból, podrażnienia, a także suchość w pochwie. Każdą infekcję intymną należy wyleczyć do końca, aby nieprzyjemne dolegliwości już się nie nawracały.

Ponadto powodem bólu pochwy, jak i podbrzusza, zwłaszcza przy stosunku, mogą być zaburzenia hormonalne, a także związana z tym choroba o nazwie endometrioza. Stany bólowe przy tej przypadłości mogą być bardzo uciążliwe i długotrwałe, obejmując nawet okolice odbytu.

Tylko dokładna diagnostyka mogłaby potwierdzić to schorzenie. Dlatego, też zalecamy Pani ponowną konsultację z lekarzem ginekologiem, gdyż ze względu na odległość, trudno jest precyzyjnie ocenić przyczyny takich dolegliwości.

Specjalista zapewne zdecyduje o wykonaniu USG narządów rodnych, a także badaniach hormonalnych. Mając cały obraz badań, będzie można rozpocząć leczenie, aby poprawić Pani komfort życia.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/endometrioza

https://portal.abczdrowie.pl/stan-zapalny-pochwy-przyczyny-objawy-kuracja

https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-pochwy-przyczyny-i-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.