Co oznacza ta krew z pochwy?

Witam zauważyłam że jak mam zakażenie grzybicze pochwy to po pewnym czasie ( jak jest infekcja rozwinięta) to widzę jakby trochę krwi na palcu lub na wkladce. Jak biorę obojętnie jakie globulki ( na grzybice pochwy) to tez zauważyłam przy wkladaniu ze jest trochę krwi na palcu i na wkladce. Trochę się martwię bo 3 miesiące temu jestem po zabiegu histerioskopii usunięcia polipa endrometrialnego wszystko po samym zabiegu było ok. Jestem już zdrowa i nie mam więcej żadnych problemów ginekokogicznych prócz tej grzybicy pochwy. Wszystko więc jest wykluczone jak inne choroby gin , miesiączka, hormony tez mam ok.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią objawy mogą być spowodowane wieloma dolegliwościami. Pojawienie się krwi w pochwie wykluczając takie przypadki jak miesiączka, przerwanie błony dziewiczej czy ciąża może wystąpić również w przypadku zaburzeń hormonalnych, ginekologicznych, trawiennych, czy moczowych.

Do takich chorób można zaliczyć choroby narządów rodnych, jakimi są polipy szyjki macicy. Mięśniaki macicy również mogą powodować takie krwawienie.

Krwawienie może być spowodowane także przyjmowaniem niektórych leków np. antykoncepcyjnych lub przeciwkrzepliwych.

W Pani przypadku takie krwawienie należy skonsultować z lekarzem ginekologiem. Powinien on wykonać badania potrzebne do zdiagnozowania i wykluczenia przyczyny pojawienia się krwi w pochwie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi opisanego problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka

https://portal.abczdrowie.pl/endometrioza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.