Co teraz zrobić z tymi tabletkami?

Mam okropny problem pierwszy raz w życiu wczoraj byłam u ginekologa i mam przepisane tabletki dopochwowe i dostałam miesiączkę co mogę teraz zrobic

Redakcja abcZdrowie

Witam,

leki na infekcje pochwy i preparaty dopochwowe nie powinny być stosowane w czasie okresu między innymi dlatego, że leczenie może być wówczas nieskuteczne – większość leku może wypłynąć wraz z krwią menstruacyjną lek może się także nie przyswoić.

Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-dopochwowe.

Dlatego zaleca się rozpoczęcie kuracji po miesiączce, a jeżeli miesiączka pojawi się w trakcie leczenia, należy przerwać je na czas krwawienia i powrócić do stosowania globulek po ustaniu miesiączki. Czasami lekarze dopuszczają możliwość wznowienia leczenia, gdy krwawienie zmniejszy swe natężenie, jednak zazwyczaj zaleca się, by poczekać, aż menstruacja ustanie.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/kobiece-bledy-ktore-powoduja-infekcje-intymne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.