Jak dalej stosować Izovag?

Dzień dobry,czy można kontynuować lek Izovag dopochwowo w przypadku wystąpienia plamienia przed miesiączką? Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Atywia i dzis wzięłam ostatnią tabletkę z blistra ale pomijam miesiączke ze względu na wyjazd i przyjmę jutro pierwszą tabletkę z nowego blistra. Plamienia są różowe. Czym grozi dalsze stosowanie leku mimo plamienia? Chciałabym wyleczyć infekcję do końca.
KOBIETA, 30 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Niewielkie plamienie nie powinno stanowić przeciwwskazania do zakończenia leczenia dopochwowego. Nie zaleca się jednak stosowania globulek podczas miesiączek, dlatego że ich skuteczność byłaby znacznie osłabiona, ze względu na usuwanie substancji czynnej z dróg rodnych wraz z krwią.

Polecamy zapoznać się z poniższymi artykułami dotyczącymi leczenia infekcji intymnych: https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-infekcje-intymne

https://portal.abczdrowie.pl/skutecznie-leczenie-infekcji-intymnych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.