Czy w takim przypadku mam dalej stosować globulki?

Od około tygodnia występują u mnie ból i swędzenie okolic narządów płciowych. Upławy mam mocniejsze, ale konsystencja nie jest 'serowata'. Od 3 dni korzystam z globulek dopochwowych Zenella-med, jednak przy każdej aplikacji mam nie do opisania nasilony ból i swędzenie, z tego bólu aż płacze i mam drgawki. Czy w takim przypadku mam dalej stosować globulki czy zmienić formę leczenia? Dodam, że za 3 dni dostanę okres a przez to nie mogę udać się do ginekologa.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Infekcje intymne to dość częsta przypadłość dotykająca kobiety w każdym wieku. Najczęściej występują na tle bakteryjnym lub grzybiczym. Towarzyszyć temu mogą takie objawy, jak: świąd, pieczenie, obfite upławy o charakterystycznej konsystencji, zapachu i barwie, a także parcie na mocz. Zabarwienie upławów wskazuje na rodzaj infekcji, gdzie na przykład zabarwienie żółte i zielone może świadczyć o podłożu bakteryjnym. Szara barwa upławów zaś, wskazuje na zakażenie grzybicze.

Istotna jest odpowiednia higiena okolic intymnych poprzez stosowanie płynów, czy pianek o neutralnym pH z dodatkiem żurawiny i kory dębu.

Opisane przez Panią dolegliwości, wynikające ze stosowania wskazanego preparatu, mogą świadczyć o skutku ubocznym tej kuracji. Lek, który Pani zastosowała jest dostępny bez recepty i prawdopodobnie nie pomoże przy obecnej przypadłości. Zalecamy konsultację ginekologiczną w celu zmodyfikowania leczenia. Specjalista zdecyduje o zmianie preparatu, aby złagodzić Pani dolegliwości.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

https://portal.abczdrowie.pl/zolte-uplawy-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.