Co to może być i czy jest groźne?

Jakoś parę dni temu zauważyłem na na żołędzi parę krosteczek czerwonych. Nic tym się nie przyjąłem, ale dzisiaj widzę, że tych kropeczek jest więcej. Nie swędzi mnie to, nie piecze przy oddawaniu moczu, i mam jeszcze taki biały nalot pod żołędzią. Wszystko się zaczęło dziać po stosunku. Co to może być i czy to nie są objawy jakiegoś AIDS albo HIV???

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety, bez badania nie da się odpowiedzieć na Pana pytanie. Podczas niezabezpieczonych stosunków seksualnych można zarazić się nie tylko HIV, ale również wirusami zapaleń wątroby czy chorobami wenerycznymi. Objawy, które Pan opisuje, mogą sugerować infekcję wirusową.

Objawy HIV wynikają z upośledzonej odporności,  może objawiać się wystąpieniem zmian skórnych, ale zwykle towarzyszą temu inne objawy ogólne - na przykład infekcje dróg oddechowych. Jednak jeżeli uprawia Pan seks bez zabezpieczeń, warto zrobić badania w kierunku nosicielstwa tego wirusa.

Powinien Pan udać się do dermatologa lub wenerologa, a na przyszłość lepiej dbać o swoje zdrowie i używać zabezpieczeń. Prawdopodobnie konieczne będzie leczenie również partnerki.

Pozdrawiam.

.