Co to może być? Kłucie w mostku

Mam 20 lat i jestem kobietą od ponad miesiąca odczuwam kłucie w mostku i pod lewą łopatką jak myślę o tym ciągle dochodzą jeszcze stany lękowe szybkie bicie serca drżenie rąk i zimne poty po jakimś czasie się  uspokajam ale kłucie nadal mi dokucza. Dodam też że 3 lata temu robiłam sobie wszystkie badania kardiologiczne wykazały nerwice. Brałam wtedy h*** i mi pomagało ale od ponad roku czułam się świetnie a teraz znowu to samo chciałabym zapytać co to może być czy znowu wróciła nerwica czy możliwe ze przez 3 lata mogła się rozwinąć jakąś choroba wieńcową albo cos innego strasznie się  boję proszę o odpowiedz.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Bóle zamostkowe zawsze wymagają kontroli kardiologicznej. Zazwyczaj wystarcza wykonanie badania EKG przez lekarza rodzinnego.

Ze względu na opisywane przez Ciebie objawy towarzyszące nawrót nerwicy wydaje się bardzo prawdopodobny. Choroba wieńcowa z uwagi na Twój młody wiek jest mało prawdopodobna. Reasumując, sugerowałabym skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym, który porozmawia z Tobą, a następnie Cię zbada. W zależności od wysuniętych wniosków zleci odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam.

Witam,

wskazana jest konsultacja kardiologiczna i szczegółowa diagnostyka, jeśli wykluczymy choroby serca, wtedy można leczyć czynnik psychogenny, zalecana jest psychoterapia jako metoda leczenia zaburzeń lękowych, wysoką skuteczność udokumentowaną empirycznie przejawia psychoterapia poznawczo - behawioralna.

Pozdrawiam serdecznie