Co to wszystko może sugerować?

Dzień dobry, mam 18 lat i od jakiegoś 13 roku życia trądzik zaskórnikowy na czole, jednak rok temu nagle z dnia na dzień pojawiły się białawe grudki przebijające przez skore po bogach brody. Przed wakacjami tego roku zaczęły się one zmieniać w ropne krosty i tak jest do dziś. Dodatkowo również w te wakacje zaczęły się pojawiać duze i czerwone krosty na policzkach. Miałam robione badania na cholesterol, triglicerydy, glukozę, ALAT, insulinę, FH, LSH, progesteron, prolaktynę 2 razy, estradiol, SHBG, morfologię podstawową, TSH, FT4, testosteron, DHEAS i androstendion, które wyszły dobrze, jednak 17-OHP robione 2 razy wyszło lekko podwyższone, estradiol równy 5, gdzie normy dla fazy pęcherzykowej, w której wtedy byłam, zaczynaja się wg tego laboratorium od 12,5. Wskaźnik HOMA-IR wyszedł równy 2,61, co wg internetu mówi o prawdopodobieństwie insulinooporności. Byłam także u ginekologa, który stwierdził po obejrzeniu jajników przy pomocy USG dopochwowym, ze wszystko z nimi w porządku, aczkolwiek miesiączkuje od 13 roku życia, a dalej nieregularnie. Ostatnio 4 cykle trwały 17-22 dni, a kolejny już 42. Co to wszystko może sugerować?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa.
Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań.
I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.
www.lenartowiczclinic.pl