Co to za dziwna substancja?

Mam problem ostatni okres miałam 7 października i po okresie współżyłam z chłopakiem (zabezpieczyliśmy się prezerwatywą). Dzisiaj zauważyłam czyli 22 października, że na mojej bieliźnie pojawiła się czerwona i taka gęsta substancja, nie mam pojęcia co to może być bo nigdy wcześniej nie miałam czegoś podobnego. Wystraszyłam się i martwię, że to może być coś poważnego. A nie dawno na wkładce zauważyłam, że to coś jest koloru ciemnego takiego brązowego. Czy to coś oznacza??? Proszę o pomoc ps. mam 18 lat

Redakcja abcZdrowie

Witaj.

Trudno jest stwierdzić na podstawie Twojego opisu co to za wydzielina. Jeżeli ta wydzielina przypominała śluz podbarwiony na brązowo-czerwono, mógł to być śluz podbarwiony krwią-czasem zdarza się w trakcie współżycia że dochodzi do podrażnienia błony śluzowej. Jeżeli ta wydzielina miała charakterystyczny nieprzyjemny zapach, wówczas mogło dojść do zakażenia-warto byś skonsultowała się ze swoim lekarzem ginekologiem, który przepisze Tobie odpowiednie leki.