Co to za kłucia w nadbrzuszu?

Jakiś czas temu miałam częste kłucia nad brzuchem, pod prawą piersią, tak jakby w żebrach. Były to kolki, czasem nie mogłam się wyprostować czy wziąć głębszy oddech. Byłam u lekarza, ale dał mi tabletki rozkurczowe trochę przeszło. Czasami łapią mnie takie kłucia trochę mniejsze niż kiedyś, ale nadal je czasem mam. Co to może być?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Kłujące bóle brzucha wywołane są zwykle stanami skurczowymi mięśniówki gładkiej narządów jamy brzusznej.
Jeśli są uciążliwe wskazana jest diagnostyka ich przyczyny-do rozważenia USG jamy brzusznej. Zwykle jednak sa to stany skurczowe jelit, towarzyszą m.in. wzdęciom, kiedy jelita są nadmiernie rozdęte przez gazy.

Pozdrawiam