Częste wzdęcia, gazy, ból brzucha i pulsowanie a wykonanie USG jamy brzusznej

Częste wzdęcia i gazy czym to jest spowodowane? albo częste pulsowanie w brzuchu blisko klatki piersiowej i ból brzucha, czy usg jamy brzusznej jest w stanie zweryfikować ból brzucha i pulsowanie?

Witam,
Wzdęcia i gazy to częsty problem. Jest wiele przyczyn tych dolegliwości. Najczęściej dolegliwości te wynikają z nieprawidłowej diety ( wzdymające, ciężkostrawne produkty, słodycze, ciasta, mleko a czasem leki),mogą być efektem stanów zapalnych przewodu, infekcji ale i stresu.Najlepiej proszę skontaktować się z lekarzem a ten przy dobrze zebranym wywiadzie powinien wspólnie z Panem spróbować rozwiązać problem. Pulsowanie w brzuchu może być wyczuwalne u szczupłej osoby-jest to tętnienie największej tętnicy w ludzkim ciele tzw. aorty. Zalecałabym wykonanie USG j brzusznej. Tętniąca aorta nie boli.
Pozdrawiam Katarzyna Mudel