Co zastosować na wzmocnienie odporności po anginie?

Stwierdzono u mnie anginę, przez 10 dni bralam ospen 1500 3 razy dziennie. 4 dni po odstawieniu antybiotyku angina wróciła teraz przyjmuję augmentin 2 razy dziennie przez 10 dni. Dlaczego angina wraca? Boję się kolejnego nawrotu co powinnam zrobić by do niego nie doszło? Czy iskial tran z wątroby rekina rutinoscorbin pomoże mi zwiększyć odporność organizmu? Czy mogę brać 3 tabletki tranu i 2 tabletki rutinoscorbinu dziennie? A może polecicie Państwo coś innego na wzmocnienie odporności? Dodam, że pracuję z dziećmi więc łapie dosłownie wszystko. Proszę o pomoc.

Lek. Katarzyna Szymczak

Na wzmocnienie odporności najlepsza jest zdrowa dieta , regularna aktywność fizyczna, unikanie używek, po prostu higieniczny tryb życia. Dodatkowo witamina D i kwasy omega , tran jest dobrym rozwiązaniem.