Co znaczą silne bóle zębów po założeniu mostu?

Witam ;) Od kilku dni mam założony most z koron na 456. (5brak) żeby były oszlifowane i nie leczone kanałowo gdyż były zdrowe. Od tej pory miewam tak silne bóle tych zębów ze idzie. sie poplakac. Głównie w nocy dlaczego tak jest?? Czy to minie ? Czy czeka mnie powrót do stomatologa. Ból tak promieniuje ze bolą mnie aż do jedynek :(

Dzień dobry!
Taki ból nie jest,niestety, dobrym objawem.....Może świadczyć o zapaleniu miazgi w którymś z zębów. Owszem,ból może się pojawić na samym początku,zwłaszcza po zacementowaniu,gdyż reakcja wiązania cementu jest często egzotermiczna ( przebiega z wydzielaniem ciepła),ale powinien minąć maksymalnie po kilku godzinach lub następnego dnia... Może zęby zostały oszlifowane zbyt mocno?
Jeśli ból nie ustąpi,proszę wrócić do dentysty.Może będzie konieczny nawet antybiotyk... A jeśli i to nie pomoże może być konieczne leczenie kanałowe zęba przyczynowego....na szczęście można takie leczenie przeprowadzić przez koronę,tj bez jej zdejmowania...
Pozdrawiam.