Co znaczą te objawy w czasie leżenia na lewym boku?

Dzien dobry, od kilku miesięcy nie mogę spać na lewym boku. Gdy tylko to zrobię (nawet nieświadomie w nocy) pojawiają się duszności i ucisk w klatce piersiowej. Dodam, ze mam sporą nadwagę oraz jestem osobą znerwicowaną.. nie wiem czy jest to wynik zbyt dużej wagi, nerwicy czy np. może być to serce.

Mgr Anna Byczko Psychologia

Dzień dobry,

Bardzo ważne jest, aby wykluczyć somatyczne przyczyny Pani objawów, dlatego zachęcam do konsultacji z lekarzem, który skieruje Panią do odpowiednich specjalistów w razie potrzeby.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego