Co może być przyczyną codziennych duszności?

Dzień dobry ! Pisze w sprawie siostry od jakiegoś tygodnia skarży się ma duszności( calo dzienne) ma odczucie jak by jej cos przeszkadzalo i ucisk w klatce piersiowej , do tego drętwieje jest kark oraz bolą ja ramiona oraz plecy po między lopatkami. Rtg klatki piersiowej miala robiony w październiku i wynik bardzo dobry . Co może być przyczyną jej dolegliwości i do jakiego lekarza najlepeij się udac? Dziękuję i Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Jeżeli objawy pojawiły się niedawno, to RTG klatki piersiowej z października nie jest już ważne. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który zbada siostrę, zleci badania dodatkowe i w razie potrzeby skieruje do specjalisty. Pozdrawiam!