Co powoduje codzienne bóle w klatce piersiowej i duszności?

Witam. Od dłuższego czasu jakieś 6 miesięcy miałem bóle w klatce i duszności. Teraz te bóle mam codziennie od miesiąca prawa strona i duszność w gardle przez co kaszle ale ta duaznoaść gardła też mam z prawej strony. Usg klatki jakieś dwa miesiace temu robione krew też. Coraz bardziej mnie to męczy za dwa tyg. Mam zleconą spirometrie i alergologa. W nocy i rano czuje się dobrze. A tak dzień w dzień cały czas bóle i duszność. Jutro idę do rodzinnego. Pomocy

Lek. Wojciech Zygmunt

Charakter i przebieg objawów jest nietypowy, by jednoznacznie móc wysunąć podejrzenie jednostki chorobowej. Konieczna jest wizyta u lekarza. Warto poszerzyć diagnostykę o RTG klatki piersiowej, EKG i echokardiografię. Pozdrawiam i życzę zdrowia.