Co oznaczają duszności i lęki?

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące duszności. Codziennie odczuwam duszności, które nasilają się po alkoholu i kawie, a czasem przy schylaniu. Mam 21 lat i ciśnienie dość niskie. Duszności dokuczały mi już kilka razy w życiu i zazwyczaj utrzymują się przez kilka miesięcy. około pół roku temu miałem wykonywane różne badania z tego powodu: ekg, ekg wysiłkowe, spirometrię, echo serca, tsh tarczycy, morfologię, poziom tlenu we krwi i prześwietlenie klatki piersiowej - wszystko wyszło dobrze. Duszności jednak pojawiają się wciąż. Nie kaszlę i raczej nie odczuwam innych objawów. Zastanawia mnie jednak fakt, że jeśli to faktycznie na tle nerwowym (bo to usłyszałem od lekarzy. Nerwica jest u mnie rodzinna, w dodatku odczuwam lęki egzystencjalne) to dlaczego jest mi bardziej duszno gdy się schylam, lub po alkoholu, czy kawie. Czy to też może być wyimaginowane? Nawet gdy siedzę w nie do końca dobrej pozycji, duszności też się nasilają. Faktem jest też, że między tymi epizodami (kilka miesięcy duszności) występowały miesiące bez tej dolegliwości - jakby przerwy. Czy powinienem zgłosić się do psychologa? Czy wykonać jeszcze jakieś badanie? Dodam jeszcze, że szybko łapie mnie zadyszka przy wysiłku fizycznym, ale nie umożliwia mi ona aktywności tzn. zaczynam biegać, zadyszka i duszność szybko się pojawia, ale jestem w stanie biegać dalej.

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za zaufanie :)

Zaprezentowane przez Pana symptomy wskazują na zaburzenia lękowo-nerwicowe; zalecana osobista konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ-tu, bez skierowania, lub prywatnie)
celem diagnostyki symptomatycznej oraz komplementarnego leczenia.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu.

Życzę Panu tylko! satysfakcjonującego samopoczucia!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605