Co znaczą wyniki USG przezciemiączkowego mojej 8-tygodniowej córki?

Dzień dobry, Proszę o interwencję wyników Usg przezciemiączkowego mojej 8-tygodniowej córki. Przestrzeń płynowa przymozgowa echo ujemna, nieposzerzona, 2mm. Kora mózgowa o prawidłowej budowie, echogenicznosci. Struktury linii środkowej w osi. Układ komorowy nieposzerzony. Ślad aaymwtrii komór bocznych rogi przednie L:1,1mm, P:1,8 mm. Widoczne nieznacznie szersze połączenie lewej komory bocznej z komorą III szerokości 1,3 mm. Rozstaw rogów czołowych komór bocznych 21mm. Struktury tylnej jamy czaszki w normie. Przepływy w naczyniach mózgowych w granicach normy. Dziękuję i pozdrawiam. Magdalena Sadowska

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie objawy? jaki powód badania? wskazana ocena przez lekarza zlecającego powyższe badanie.