Co znaczy grudkowa wydzielina na prezerwatywie?

Witam. Mam kilka pytań. Ostatnio zaobserwowałam że po stosunku na prezerwatywie jest biała grudkowa wydzielina. Czasem również mam na bieliźnie raz więcej raz mniej. Dodam że nic mnie nie piecze ani nie swędzi. Mam również czasem po stosunku rozciety wzgorek łonowy delikatnie.. Jeżeli chodzi o mojego partnera to on także ma czasem rozciete tutaj na wzgorku przy samym dole członka gdzie prezerwatywa już nie sięga, rana ta jest większa aniżeli u mnie, często odczuwa także świąd na samym czubku w trakcie stosunku co powoduje szybszy wytrusk jak i po. Dodatkowo zaoinserwowalismy także od krótkiego czasu kilka ran na członku. Dodam że zawsze kochamy się z prezerwatywa. Co może być powodem tych problemów? Wizytę u ginekologa mam dopiero w połowie marca.

Lek. Wojciech Zygmunt

Przyczyną tego, szczególnie u pani partnera (świąd, nadżerki, grudkowa wydzielina) jest najpewniej infekcja grzybicza o etiologii Candida. Wizyta u ginekologa (która już pewnie się odbyła), powinna rozświetlić całą sytuację. Pozdrawiam i życzę zdrowia.