Co znaczy lordoza lędźwiowa spłycona, wysokości trzonów L prawidłowe?

Dzień dobry Ostatni rezonans wskazał na: Lordoza lędźwiowa spłycona, wysokości trzonów L prawidłowe. Sygnał ze szpiku kostnego jednorodny. Pojedyncze zaostrzenia zwyrodnieniowe krawędzi trzonowych L4/L5/S1. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe płytek granicznych L5/S1 Modic 2. Dehydratacja zwyrodnieniowa i częściowe obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L5/S1. L5/S1 widoczna uogólniona wypuklina krążka z tylną centralną nasiloną przepukliną typu ekstruzji o wymiarach 13 × 11 × 14 mm, uciska worek oponowy i S1 obustronnie, spłyca zachyłki międzykręgowe. Worek oponowy uciśnięty do wymiaru 7 mm . Proszę o informację co powinnam dalej robić. Czy grozi mi operacja?

Dzień dobry. Konieczna fizjoterapia z uwzględnieniem ćwiczeń głębokich mięśni stabilizujących. Należy nauczyć się prawidłowo podnosić, pochylać, kaszleć. Fizjoterapeuta powinien nauczyć, jak się zachować w razie ostrego bólu/pogorszenia dolegliwości. Zabiegi trakcji i mobilizacji i dodatkowo przeciwzapalna i przeciwbólowa elektroterapia. O operacji zawsze powinniśmy myśleć w ostateczności, dobra terapia zachowawcza jest bardzo skuteczna. Pozdrawiam, I. Z.