Co znaczy opuchnięta powieka u dziecka?

Witam. Mój maluszek ma 6 tyg i od 3 dni zauważyłam że po przebudzeniu ma podpuchnieta gorna powieke zależy to od tego na którym boku śpi. Jeśli leży on na lewym boku to ma podpuchniete lewe Oko i tak na zmiane. Chciałam dodać że ta opuchlizna znika po paru chwilach jeśli nie leży na tej stronie. Innych niepokojących objawów nie zauważyłam. Czy to może być od leżenia ponieważ główka się kształtuje czy raczej powinnam skonsultować to z pediatra bo moŻe to być coś poważniejszego

Witam. Jest to zaleganie płynów /chłonki/ grawitacyjne. Nie budzi niepokoju jeżeli znika szybko.Natomiast zaleganie przez dłuższy czas może doprowadzić do rozciągnięcia tkanek .Pozdrawiam serdecznie.