Co znaczy taki podwyższony mocznik?

Mocznik w surowicy(N13) norma 14-36mg/dl mi po badaniu wyszlo 49mg/dl. Jaki moze byc problem zwiazany z podwyzszonym mocznikiem?

Powody podwyższenia mocznika w surowicy mogą być rożne-gorączka,głodzenie itd,ale najczęściej oznaczało się go dla oceny funkcji nerek.Teraz w tym celu większe znaczenie ma kreatynina.Jeśli u Pana jest w normie,to proszę sobie darować mocznik.