Co znaczy ten lęk e ciąży przed zostaniem samą w domu?

Dzień dobry otóż odkad zaszłam w ciąże mam lęki żeby zostać sama w domu. Jeśli mam zostać sama w domu odrazu mam wymioty różne myśli dziwne biegunkę. Jak myśle ze juz niedlugo poród to właśnie łapią mnie lęki. Zaznaczę ze mam już jedno dziecko i właśnie po porodzie to się wszystko zaczęło. Ale po lekach od lekarz ustąpiło. I było wszystko w porządku. Dlatego zdecydowaliśmy się na drugie dziecko. I jak zaszłam w 2 ciąże to wszystko mi wróciło w nasilonym stopniu bo miałam na początku myśli samobójcze nie umiałam się cieszyć ze jestem w ciąży. Teraz już jest lepiej ale nadal boje się być sama.

Dzień dobry,

Myślę, że lęk ten może mieć symboliczne znaczenie. Być może boi się Pani przyszłości związanej z opieką nad dzieckiem i z tym, że właśnie zostanie Pani sama z tą opieką, że nie będzie miała Pani wsparcia. Nie umiała się Pani cieszyć z drugiej ciąży, bo być może właśnie boi się Pani, że zostanie z tym wszystkim sama, że nikt Pani nie pomoże w opiece nad dzieckiem. Myślę, że warto żeby szczerze porozmawiała Pani z partnerem lub kimś bliskim o swoich obawach. Życzę udanego rozwiązania i pozdrawiam