Lęki po urodzeniu dziecka

witam od dłuższego czasu a dokładnie całą ciąże miałam uczucie lęku ze mi się stanie coś złego myślałam ze to przez to ze byłam w ciąży i się bałam żeby było wszystko dobrze z dzieckiem myślałam ze to minie jak urodzeniu ale już dwa miesiące po porodzie a ja nadal mam te leki tylko teraz doszło lęk ze np. jak będę szła z dzieckiem to mogę się przewrócić i jej zrobić krzywdę. Nie umiem sobie z tym poradzić Proszę o pomoc
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Jeżeli Pani stany lękowe trwają ponad dwa miesiące od porodu, to proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Niestety, drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy, ale podejrzewam, że może cierpieć Pani na baby blues, depresję poporodową, zaburzenia lękowe albo depresyjno-lękowe. Nie bez znaczenia dla rozwoju Pani problemów emocjonalnych były zapewne hormony w czasie ciąży i burza hormonalna po porodzie. Proszę nie bagatelizować swojego pogarszającego się samopoczucia i udać się do specjalisty. Ma Pani dla kogo się cieszyć życiem. Pani dziecko na pewno chciałoby mieć przy sobie radosną mamę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

0

Witam,

lęki są zapewne o podłożu psychogennym, wskazana jest konsultacja psychologiczna i psychoterapia. Z pomocą specjalisty łatwiej będzie Pani poradzić sobie z problem.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Lęk o przyszłość po urodzeniu dziecka

Mam 20 lat. Jestem w 7 miesiącu ciąży i dwa po ślubie. Do tej pory czułam się dobrze. Od tygodnia ciągle myślę jak to będzie po urodzeniu dziecka, czy będę dalej podobac się mężowi, jak bardzo zmieni się moje zycie. Boje się przyszłości, az sciska mnie w gardle i leżę cały dzień w łóżku bo nie mam na nic siły.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Pani lęk może być odpowiedzią na zmiany, jakie czekają Panią i męża. Wiele kobiet i przyszłych mam jednocześnie przeżywa podobne stany. Wynikają one nie tylko z psychologicznych konsekwencji ciąży, ale także fizycznych (zmiany w ciele, zmiany hormonalne itp).
Warto poszukać wsparcia u innych kobiet, mam, które już przeszły ten etap. Dopytać, jak sobie radziły, co im pomagało itp. Zapewnienie sobie także bliskości i wsparcia w rodzinie i wśród bliskich także pomoże.
Jeśli Pani stan (smutku, apatii, wycofania) będzie się utrzymywał lub nasilał, proszę zgłosić się do psychologa. Oprócz diagnostyki i ewentualnego potwierdzenia lub wykluczenia depresji, pomoże przygotować się do zmian, jakie Panią czekają, popracować nad samooceną, poczuciem sprawstwa pewności siebie itp.

0

Witam. W pewnym sensie takie mysli i obawy sa naturalne, byle by nie przekroczyly pewnej granicy i za bardzo sie pani przejmowala.
Magdalena Brabec

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Lęk przed ludźmi po urodzeniu dziecka

Witam mam 24 lata i problem z którym nie potrafię sobie poradzić. Od urodzenia synka, który ma 1,5 roku mam lęk przed ludźmi boję się wychodzić z domu,często na oczach mam taką zasłonę że prawię nic nie widzę,mam obawę przed odejściem męża, a przed wszystkim boję się o synka bo nie raz mam takie coś że bym go skrzywdziła ale się powstrzymuję. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Witam, Pani stan psychiczny wydaje się na tyle niepokojący, że należy jak najszybciej udać się do lekarza psychiatry i rozpocząć farmakologiczne i psychoterapeutyczne leczenie. Pozdrawiam

0

Dzień dobry, proszę nie zwlekać i udać się do psychoterapeuty, to są dość poważne objawy, co nie znaczy, że nie uda się w miarę szybko znaleźć rozwiązania. Proszę rozważyć terapię w podejściu metasystemowym. Informacje znajdzie Pani w internecie.

0

Witam serdecznie,

Opisała Pani wiele objawów lękowych, które ograniczają Pani życie i odbierają radość z macierzyństwa. Bardzo skuteczna w leczeniu zaburzeń lękowych jest terapia poznawczo-behawioralna – obecnie najlepiej przebadana terapia pod kątem jej skuteczności. Nie warto czekać z podjęciem leczenia. Tutaj znajdzie Pani informacje, jak wybrać odpowiedniego specjalistę
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/09/84/

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

0

Dzień dobry,
macierzyństwo to nie tylko słodki czas, czasem jest też podszyte bólem i cierpieniem. w kobiecie zachodzi bardzo dużo zmian, hormonalnych, psychicznych ale również zmiany ról społecznych. Te wszystkie rewolucje potrafią skutecznie wytrącić kobietę z równowagi psychicznej. Bardzo proszę aby udała się Pani do specjalisty Psychologa który pomoże tę równowagę przywrócić. Warto również wykonać badania poziomu hormonów.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty