Lęki po urodzeniu dziecka

witam od dłuższego czasu a dokładnie całą ciąże miałam uczucie lęku ze mi się stanie coś złego myślałam ze to przez to ze byłam w ciąży i się bałam żeby było wszystko dobrze z dzieckiem myślałam ze to minie jak urodzeniu ale już dwa miesiące po porodzie a ja nadal mam te leki tylko teraz doszło lęk ze np. jak będę szła z dzieckiem to mogę się przewrócić i jej zrobić krzywdę. Nie umiem sobie z tym poradzić Proszę o pomoc

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!

Jeżeli Pani stany lękowe trwają ponad dwa miesiące od porodu, to proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Niestety, drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy, ale podejrzewam, że może cierpieć Pani na baby blues, depresję poporodową, zaburzenia lękowe albo depresyjno-lękowe. Nie bez znaczenia dla rozwoju Pani problemów emocjonalnych były zapewne hormony w czasie ciąży i burza hormonalna po porodzie. Proszę nie bagatelizować swojego pogarszającego się samopoczucia i udać się do specjalisty. Ma Pani dla kogo się cieszyć życiem. Pani dziecko na pewno chciałoby mieć przy sobie radosną mamę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam,

lęki są zapewne o podłożu psychogennym, wskazana jest konsultacja psychologiczna i psychoterapia. Z pomocą specjalisty łatwiej będzie Pani poradzić sobie z problem.

Pozdrawiam