Co znaczy to zgrubienie w pochwie?

10 lat temu wyczułam sobie w pochwie przy samej szyjce macicy jakieś zgrubienie pytalam lekarza powiedział że nic tam nieprawidłowego nie widzi. Czy jeżeli byłoby to coś złośliwego to czy przez tyle lat jeżeli było to przy samej szyjce macicy zaatakowało by ją czy byloby widoczne w czasie badania przez lekarza. Mogłoby to być zakryte przez wziernik czy po takim czasie zmiana złośliwa ,,wyszła by,,poza wziernik np.na szyjkę macicy?

Lek. Tomasz Budlewski

jeżeli lekarz widziałby coś niepokojącego napewno by Panią poinformował