Co znaczy widoczna kość po ekstrakcji zęba?

Witam. Osiem dni temu (zeszly wtorek) mialem wyrywany zab, do dnia dzisiejszego mialem na zebie skrzep, natomiast dzisiaj zorientowalem sie ze kompletnie nic po nim nie zostalo I widoczna jest biala kosc. Czy mam powody do obaw? Naczytalem sie troche o suchym zebodole - stad stres. Jak na razie zadnego bolu, czy dyskomfortu kompletnie nie odczuwam.

Witam.

Nie ma powodów do obaw. Głównym objawem suchego zapalenia zębodołu jest towarzyszący silny ból pojawiający się najczęściej w trzecim dniu po ekstrakcji. Biała tkanka którą Pan widzi może być albo oznaką gojenia prawidłowego, albo odłamanym niewielkim fragmentem kostnym, który jest samoczynnie usuwany przez organizm. W obu przypadkach są to zjawiska prawidłowe.

Pozdrawiam