Co znaczy wynik badania biopsji guza tarczycy?

witam, dostałam dzisiaj wyniki biopsji guza tarczycy. Jutro chcę się umówić na konsultacje, to na pewno potrwa, ale czy mogę dostać pomoc od Państwa w odczycie wyniku? Rozpoznanie cytologiczne: Nieliczne grupy tyreocytów z anizokariozą. Kolid nieobecny. Obraz cytologiczny odpowiada bliżej nieokreślonej zmianie pęcherzykowej. Kat 3 wg systemu Bethesda. Badenia hormonalne tarczycy mam w normie. Badany guz ma 23mm x 1,6 . Czy mam się obawiać poważnych konsekwencji?

Lek. Tomasz Budlewski

To rozpoznanie stanowi podstawę do rozważenia leczenia operacyjnego w przypadku występowania istotnych zmian w obrazie USG