Co znaczy, że nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego?

Witam, odebrałam dzisiaj wynik cytologii i jest napisane," że wykonany rozmaz jest odpowiedni do oceny. Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego. Uwagi: AI BI dość liczne granulocyty". Co to znaczy?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Oznacza to, że w badaniu nie wykryto nieprawidłowych komórek. Dodatkowo mogła w tym czasie współistnieć infekcja. Takie badanie interpretuje lekarz, który je zlecił, ponieważ zna Pani stan kliniczny i może wdrożyć dalsze postępowanie.