Co znaczy, że obecności świeżych zm. ogniskowych, wynaczynionej krwi nie stwierdza się?
Witam -badanie TK głowy uwidoczniło obecność umiarkowanych zaników korowych płatów skroniowych i ciemieniowych .W jądrach soczewkowych różnoczasowe ogniska naczyniopochodne.Układ symetryczny .Obecności świeżych zm. ogniskowych,wynaczynionej krwi nie stwierdza się.

KOBIETA, 75 LAT ponad rok temu
Witam!
Różnoczasowe ogniska naczyniopochodne w jądrach soczewkowych świadczą o przebytych "mikro udarach" drobnych naczyniek - to przebiega zazwyczaj podklinicznie, czyli tego nie zauważamy i też tego, po czasie, nie leczymy. Nie ma świeżych ognisk!!!
Umiarkowany zanik korowy płatów skroniowych i ciemieniowych w tym wieku, w zasadzie, należy do szeroko pojętej normy. Jest duża dowolność i subiektywność stopniowania poziomu zaniku: lekki, umiarkowany, znaczny i ciężki zanik jest określeniem mało precyzyjnym.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.