Co zrobić, gdy niemowlę nie śpi?

Mam 9-miesięczną córeczkę. Przez pierwsze trzy miesiące życia budziła się do karmienia, co trzy godziny. Gdy ukończyła 3 miesiące przestałam karmić ją piersią, gdyż wystąpiła u niej silna reakcja alergiczna (córeczka robiła kupki z krwią) i mimo, że nie jadłam już prawie nic problem się nasilał. Teraz jest na mleku, które nie zawiera białka mleka krowiego. I od 3 miesiąca aż do ukończenia 6 miesięcy przesypiała całą noc. Od tamtego czasu budzi się co godzinę - śpi teraz we własnym pokoiku, gdyż gdy spała w tym samym co ja to nie spała w ogóle. Dodam, że w ciągu dnia też nie śpi. Czasem kładę ją "na siłę" w ciągu dnia i po półgodzinnym płaczu udaje jej się zasnąć na ok. godzinę, a potem nie śpi już wcale. Wieczorem zasypia sama bez najmniejszego problemu - przeważnie ok. 19:30-20:00. Pierwszy raz budzi się ok. 22, a potem co godzinę. I płacze niesamowicie, wymachuje rękami, napręża ciało, ale na pewno jej nic nie boli, bo po napiciu się wody lub mleka usypia znów na godzinę.

Dodam, że zawsze przed snem wietrzę jej pokój, codziennie staram się aby wszystko odbywało się tak samo, dużo chodzę z nią na spacery. Czy to może mieć jakieś podłoże neurologiczne? Dodam, że urodziła się z urazem okołoporodowym - miała krwiaka na główce, który się szybko wchłonął, miała zwiększone napięcie mięśniowe, we krwi wykryto streptococus agalactiae i była leczona antybiotykiem oraz miała przedłużającą się żółtaczkę fizjologiczną - była naświetlana 4 doby - wyciągano ją spod lamp tylko na karmienia. W ciągu dnia jest wspaniałym bardzo ruchliwym dzieckiem - dużo raczkuje i chodzi trzymana za rączki lub sama przy meblach. Bardzo dużo mówi: baba, gaga, dada, a od niedawna woła mama i tata. Rozwija się świetnie - jest cały czas na 75 centylu. Co powoduje u niej takie problemy ze spaniem?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Zachęcam do ponownej konsultacji neurologicznej, ponieważ dzieci, które urodziły się w trakcie tzw. trudnego porodu często przejawiają nadruchliwość, większy niepokój i drażliwość. Niepokojące są również silne reakcje alergiczne na składniki niektórych pokarmów - warto to kontrolować i obserwować dziecko, a przy jakimkolwiek nadmiernym nasileniu objawów prosić o poradę pediatrę:)

Zachęcam do spotkania z terapeutą integracji sensorycznej, który pozwoli zrozumieć potrzeby sensoryczne dziecka oraz znaleźć sposób na ich rozwiązanie, opracowując np. zestaw zabaw , masażyków ułatwiających maluszkowi relaksowanie się, odprężanie itp.

Pozdrawiam