Co zrobić po zakrztuszeniu gumą do żucia?

Dzień dobry, parę miesięcy temu doszło u mnie do zakrztuszenia guma do żucia. Od tego momentu ciągle czuje ucisk w gardle w okolicach krtani( tchawicu) czuje cialo obce jakby ciągle ta guma tam tkwiła. Laryngolog nic nie zauważył, proszę o radę co mogę zrobić z tym problemem. Utrudnia to strasznie życie, ciągły ucisk, ból i dyskomfort.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w Pani przypadku może występować stan, w którym połknięta guma zalega w przełyku. Jeżeli ciągle występuje uczucie bólu i ucisku, powinna się Pani ponownie zgłosić na konsultację medyczną.

W przypadku gdy zwykłe oględziny przez laryngologa nie były wystarczające do diagnozy problemu, możliwe, że będzie potrzebne badanie laryngoskopii pośredniej wykonywane za pomocą specjalnego lusterka. Lusterko pomaga zajrzeć w głąb krtani i przełyku, dzięki czemu będą większe szanse na zauważenie zalegającej gumy.

Do leczenia stosowane są techniki laryngoskopii bezpośredniej. Zabieg ten polega na znieczuleniu miejscowym pacjenta i wyjęciu ciała obcego z gardła.

Może się również okazać, że powyższe objawy występują z powodu silnego podrażnienia błony śluzowej gardła, które powstało przy zakrztuszeniu.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, dotyczącym problemu ciał obcych w przełyku:

https://portal.abczdrowie.pl/ciala-obce-w-przelyku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.