Czy zakrztuszenie orzechem trzeba skonsultować z lekarzem?

Witam moja 2.5 letnia córeczka zaczęła się dusić orzeszkiem w czekoladzie, szybka reakcja męża spowodowała że dziecko wypluło orzerzeszka mówi że boli ja gardło przez 15 minut nic nie chciała jeść ani pić, obecnie już sięga po jedzenie czy jest coś niepokojącego po takim zakrztuszeniu czy coś przestać oddychać w nocy. Czy mam jechać do szpitala bardzo się boję.
KOBIETA, 28 LAT 2 miesiące temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

dobrze, że szybko Państwo zareagowali. Chwilowa niechęć dziecka do spożywania pokarmów tuż po zaistniałej sytuacji jest zrozumiała. Córka prawdopodobnie przestraszyła się i być może bała się, że incydent się powtórzy. Ból gardła, o którym Pani wspomina, mógł natomiast wynikać z podrażnienia wywołanego zakrztuszeniem.

Jeśli dziecko nie zachowuje się inaczej niż dotychczas, jest pogodne i normalnie spożywa jedzenie, to najprawdopodobniej nie ma powodów do obaw. Gdyby jednak zauważyła Pani jakieś zmiany w zachowaniu lub samopoczuciu u córki, proszę koniecznie odwiedzić lekarza.

Pytania o zakrztuszenie pojawiały się w naszym serwisie. Oto kilka z nich: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/oslabienie-po-zakrztuszeniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zakrztuszenie-pokarmem-i-bol-gardla, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zakrztuszenie-ziarnem-sezamu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-swiadczy-bol-w-przelyku-po-zakrztuszeniu-sie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy