Co zrobić w przypadku guzka w miejscu rany po operacji przepukliny pachwinowej?

Witam. Trzy tygodnie temu, mój tata miał operowaną przepuklinę pachwinową metodą Lichtensteina. Po jakimś tygodniu zaczął się robić guzek i z rany zaczęła się sączyć wydzielina. Ostatnio tata był na kontroli u lekarza i ten stwierdził, że najprawdopodobniej powstała torbiel i skierował go na USG. Wczoraj tata wykonał badanie i w opisie jest, że w kanale pachwinowym widoczna jest wielokomorowa torbielowata zmiana bez połączeń ze strukturami sąsiednimi. Tata ma niedługo konsultacje u swojego lekarza ale jeśli jest to możliwe, to chciałabym się dowiedzieć wcześniej, czy jest to groźne, czy może to nic takiego. Jakie jest dalsze postępowanie w takim przypadku? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jest to jednak najprawdopodobniej torbiel. Postępowanie zależy od stanu pacjenta i jego dolegliwości ale czasem torbiel może zostać ewakuowana lub usunięta przez chirurga. Oczywiście aby to stwierdzić konieczne jest osobiste zbadanie pacjenta, dlatego Pani tata powinien udać się w wyznaczonym terminie na wizytę kontrolną.