Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić w przypadku przebarwień po zabiegu laserowym na twarz?

Na przebarwienia w okolicy czoła lekarz zaproponował użycie lasera frakcyjnego-ablacyjnego (było to w marcu 2016r). Cała twarz została potraktowana tym laserem. Już po lecie (po mimo stosowania blokera na twarz) we wrześniu 2016r twarz wyglądała znacznie gorzej- cała twarz dokładnie do linii żuchwy jest w przebarwieniach! Nie wiem co robić. Zabieg był wykonywany w renomowanej klinice. Nie wiem co robić, czuje się z tym fatalnie. Ciągle słyszę pytania co to mam na twarzy?! Czy jest jakiś zabieg który daje nam 80-90% szans że przebarwienia po ekspozycji na słońcu nie wrócą?
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Zamykanie naczynek

Rozszerzone naczynka to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak można sobie z nim poradzić? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są sposoby na zamykanie naczynek.

Dzień dobry, w pierwszej kolejności powinna się Pani zgłosić do lekarza, który zabieg wykonał i przedstawić lekarzowi swoje zaniepokojenie skutkami zabiegu. Przebarwienia nie powinny wystąpić po zabiegu,a w tej sytuacji to osoba która zabieg wykonała powinna zaproponować zabiegi usuwające przebarwienia, bez ponoszenia przez panią kosztów zabiegów lub jeśli nie dysponuje takimi zabiegami pokryć koszty wykonanych zabiegów w innym gabinecie.

Pozdrawiam

0

Dzień dobry, niestety często przebarwienia mają charakter nawracający. Jeżeli ma Pani tendencję do ich powstawania, zazwyczaj nie ma sposobu, by pozbyć się ich definitywnie. Zabiegi powinny redukować przebarwienia lecz nie zapobiegną powstawaniu kolejnych. Obecny problem najlepiej skonsultować z lekarzem wykonującym zabieg. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy