Co zrobić w przypadku puchnięcia nogi po wypadnięciu rzepki?

Witam. 09.08 po raz pierwszy wypadla mi rzepka. Na drugi dzień udalam się na pogotowie, podczas przeswietlenia rzepka wypadla mi po raz drugi i tak jak w pierwszym przypadku sama wróciła na swoje miejsce. Lekarz z pogotowia zalecił mi miesiąc chodzić w stabilizatorze z nogą ciągle wyprostowaną natomiast ortopeda u którego byłam zaledwie 5minut kazał mi chodzić 6tyg. Wedlug mnie 6tyg to jednak za dużo, chce się dowiedzieć ile powinnam w nim chodzić. Oprócz zwykłego prześwietlenia nie miałam robionych żadnych innych badan typu USG. Dodam ze dzisiaj jest 28.08 a kolano jest nadal spuchniete i jak dotykam to mam wrażenie ze tam jest jakiś płyn ale mówiono mi ze nie mam wody w kolanie. Dwa dni temu zaczełam leciutko zginac tą nogę, nie wiem czy dobrze robię ale później będę miala zanik mięśni co wiąże się z ogromnym bólem. Chce się dowiedzieć co powinnam robić i jak postępować. Dodam również ze 09.09 mam zamiar zdjąć blokady i zacząć normalnie chodzić bo chodzenie z wyprostowaną nogą jest uciążliwe w dodatku zaczyna się szkoła a do szkoły mam dość spory kawałek.

Niestety na odległość nie pomożemy, ponieważ nie jest możliwe wystawianie zaleceń bez badania pacjenta. Jednocześnie przepraszamy za tak długi okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.