Co zrobić z dodatkowym zębem?

Witam . Jak się okazało mam nadliczbowego zęba dziewiątke . (Górną prawą ) czuje ją tak troche na podniebieniu tzn pod . Dodam ze jak dotykam tam jezykiem to mnie boli . Czy taki ząb trzeba usuwać jakoś ? Czy może on byc powodem do dziś nie niewyjaśnionych bóli oczodołów , kosci policzka i dziwnego uczucia w uchu ? Mam zdjecie rtg . Mogę podesłac na e mail.

Najczęściej opisane przez Panią objawy oznaczają nieprawidłowości zgryzu I towarzyszące im napięcia mięśni a także zwyrodnienie stawu skroniowo żuchwowego. Oczywiście dodatkowy ząb może również być przyczyną tego typu objawów. Pozdrawiam