Co zrobić z nadpotliwością u dziecka?

Witam, Mam 13 letnią córkę, która ma problem z nadpotliwością rąk i stóp od roku. To nie jest aż tak mocno, że pot ścieka, ale jest to zauważalne i wyczuwalne dla drugiej osoby. Bardzo jej ten problem przeszkadza, ponieważ chodzi do szkoły , więc jest skazana na wiele nieprzyjemnych sytuacji. Stosawała już jakieś kremy z apteki ( Uro krem, Medispirant itp) ale nie przyniosły żądnego efektu. Następnie zdecydowałyśmy się na domową jonoforezę, ale to też nie zadziałało. Przez ten problem bardzo spadła jej samoocena i pewność siebie. Pod koniec ósmej klasy ma bal i bardzo się denerwuje z tego powodu. Nie jest to spowodowane przez otyłość, gdyż prowadzimy zdrowy i aktywny tryb życia. Czytałam, że się z tego wyrasta, ale ona ma dopiero 13 lat, więc jeszcze dużo czasu by była dorosła. Czy jest jakiś sposób by sie tego pozbyć? Może jakaś dieta? Bardzo bym nam zależało na odpowiedzi na to pytanie, gdyż wstydzi się iść do lekarza. Pozdrawiam

Witam,

Proszę wytłumaczyć i zachęcić Pani córkę do wizyty u lekarza. Bez badań (np. TSH, kortyzol) nie można stwierdzić przyczyny i udzielić ewentualnej pomocy.