Co zrobić z tym bólem górnej siódemki?

Witam obecnie strasznie boli mnie prawa górna siódemka, byłam już prywatnie u stomatologa, niestety nie usunięto mi go ponieważ mam nadcisnuenue oraz V cukrzycę. Lekarz co jedynie trochę go o czyścił ponieważ zajechał mi w nerw ból nie do zniesienia, co mam robić? gdzie się zwrócić o pomoc, zaznaczę tez ze panicznie boję się stomatologa, proszę o pomoc

Dzień dobry. Jeżeli od ekstrakcji odstąpiono ze względu na za wysokie ciśnienie, to proszę jak najszybciej udać się do lekarza rodzinnego i rozpocząć leczenie nadciśnienia.
Może Pani też zapytać o lek doraźnie obniżający ciśnienie, np. Captopril i zażyć go 30 minut przed planowanym usunięciem zęba. Przed zabiegiem proszę również pamiętać o byciu najedzonym i kontroli poziomu cukru we krwi. Po usunięciu zęba co najmniej 2 godziny nie można jeść.
Pozdrawiam serdecznie!