Co zrobić z tym wypadaniem włosów?

Witam mojej córce od ponad roku bardzo wypadają włosy bardzo przerzadzily się miala geste za każdym myciem czesaniem pociągnięciem wypadaja jej po kilkanascie a nawet i więcej próbowaliśmy juz szamponów suplementów i nic dalej to samo zaznacze ze robilam jej badania morfologi krew i wszystko wyszlo bardzo dobrze co zrobic w takim wypadku prosze o jak najszybsza odpowiedź corka ma 15lat

Do przyczyn nadmiernego wypadania włosów zalicza się więc m.in.: stres, przemęczenie, choroby ogólnoustrojowe (np. tarczycy) oraz skóry, infekcje, osłabienie organizmu, niedobory pokarmowe, niewłaściwe zabiegi kosmetyczne; reakcja na stosowanie niektórych leków.

Jak sama Pani widzi lista jest "imponująca", nie ma więc prostego schematu pomocy przy tego typu dolegliwościach. Analogicznie więc (w odniesieniu do objawów) postępowanie w przypadku zwiększonej utraty włosów polega na stosowaniu odpowiednie diety, uzupełnienie niedoborów witamin czy składników mineralnych, dostarczeniu substancji niezbędnych do utrzymania odpowiedniej kondycji włosów (oraz skóry!), leczenie chorób podstawowych, itd..

Ziołolecznictwo oraz apiterapia posiadają szeroki wachlarz surowców stosowanych w takim przypadku, potrzebna jest jednak większa ilość informacji, by móc rozpocząć terapię wspomagającą.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta, www.poradazielarska.pl

Dzień dobry

Na kondycję włosów duży wpływ ma nasza dieta. Żadne suplementy jej nie zastąpią. Można jednak spróbować suplementować czysty cynk organiczny.

Zastanawiam się jak córka się odżywia. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to można opisać mi na maila przykładowy jadłospis córki. J zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668