Co zrobić, żeby 5-letnie dziecko zasypiało wcześniej?

Dzień dobry, mój 5 letni synek uczęszcza do przedszkola, ma jednak spore problemy ze wstawaniem rano. Do łóżka kladzię sie ok godz 20 30, zasypia po 21. Jak skutecznie przestawić jego "rytm" aby mógł zasypiać wcześniej?

Witam. Najprościej (a jednocześnie mam świadomość, że w praktyce to wcale nie będzie proste) będzie rozpocząć wszystkie czynności związane z zasypaniem np. o godzinę wcześniej. Tak więc o godzinę wcześniej można dziecko wykąpać, godzinę wcześniej podać kolację, tak aby w łóżku było już o 19.30. Pozdrawiam

Witam. Może być cieżko. Można spróbować położyć go wcześniej i moze uśnie, ale trzeba też wziać pod uwagę osobiste preferencje jako człowieka. To tak jak Pan na przykład gdyby ktoś Panią kładł spać o 21.00. a Pani czułaby, ze jeszcze nie chce spac. Także trzeba wziac pod uwagę te dwa aspekty, o których napisałam.
Magdalena Brabec