Co zrobić, żeby jak najszybciej zrzucić brzuch?

Witam.. Chłopak, 18 lat, ok. 71 KG, 181 cm wzrostu.. Właśnie zaczęły się wakacje, a co za tym idzie - będą wyprawy na basen itp. Ogólnie przejmuję się moją "oponką" na brzuchu, toteż mam pytanie jak najszybciej się go pozbyć. Nie rozchodzi mi się o dietę lub jakiś specjalny plan odżywiania. Rodzice mówią, żeby wyrzucić słodycze, fast foody itp. A jakie ćwiczenia? Co zrobić, żeby jak najszybciej zrzucić brzuch i pokazać go w "płaskiej wersji"?

Witam!
Odpowiedni plan żywienia + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu zachowania dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej. Zachęcam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem) kilka razy w tygodniu. Na mięśnie brzucha polecam wykonywać 6A Weidera. Trening powinien być dostosowany indywidualnie. Istotne jest, aby aktywność była regularna i systematyczna. Jeśli kondycja fizyczna jest niska, to warto zacząć od krótkich treningów i systematycznie je wydłużać.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam na
http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Z pewnością nie jest Pan osobą otyłą a oponka na brzuchu może dokuczać nawet najszczuplejszym. Pojawia się ona w wyniku złej diety. Jedynie poprawa nawyków żywieniowych oraz połączenie ich z aktywnością fizyczną jest właściwą droga do celu. Pisze Pan że nie chodzi o konkretną dietę bo to prawda nie musi Pan szczególnie liczyć kalorii ale zadbać o zdrowe i pełnowartościowe produkty. Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinien Pan również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
W diecie nie może zabraknąć błonnika, który poprawia perystaltykę jelit. Proszę sięgać po pełnoziarniste pieczywo, płatki owsiane górskie, kasze, razowe makarony, warzywa i owoce. Produkty te zawierają witaminy z grupy B niezbędne do wytwarzania enzymów trawiennych oraz błonnik regulujący trawienie. Warto również wprowadzić do diety mleczne napoje fermentowane, jogurt naturalny, kefir, maślanka, a także napoje z bakteriami probiotycznymi. Zawarte w nich dobre bakterie regulują trawienie, bakterie probiotyczne zaś wspomagają florę bakteryjną jelita grubego.
Sięga Pan także po świeże zioła, natkę, koperek, bazylię, cząber, rozmaryn, tymianek, miętę, majeranek Zawierają one olejki eteryczne o działaniu rozkurczającym. Rana na czczo przed śniadaniem można wypić szklankę wody z sokiem y co również przyczyni się do przyspieszenia przemiany materii.
Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną to ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Panu przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. W Internecie znajdzie Pan bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pan dostosować je do własnych możliwości. Powinien Pan zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. w celu wyrzeźbienia brzucha nie powinien Pan stawiać jedynie na standardowe brzuszki a wprowadzić także treningi całego ciała.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pan dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk