Witam,
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
W diecie nie może zabraknąć błonnika, który poprawia perystaltykę jelit. Proszę sięgać po pełnoziarniste pieczywo, płatki owsiane górskie, kasze, razowe makarony, warzywa i owoce. Produkty te zawierają witaminy z grupy B niezbędne do wytwarzania enzymów trawiennych oraz błonnik regulujący trawienie. Warto również wprowadzić do diety mleczne napoje fermentowane, jogurt naturalny, kefir, maślanka, a także napoje z bakteriami probiotycznymi. Zawarte w nich dobre bakterie regulują trawienie, bakterie probiotyczne zaś wspomagają florę bakteryjną jelita grubego.
Sięga Pani także po świeże zioła, natkę, koperek, bazylię, cząber, rozmaryn, tymianek, miętę, majeranek Zawierają one olejki eteryczne o działaniu rozkurczającym. Z rana na czczo przed śniadaniem można wypić szklankę wody z sokiem z cytryny co również przyczyni się do przyspieszenia przemiany materii.
Warto również wprowadzić aktywność fizyczną. Ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego.
Proszę zadbać o aktywność oraz zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Proponuję:
- zwiększyć aktywność fizyczną
- ograniczyć jedzenie słodyczy, żywności typu fast food, tłustego mięsa
- jeść więcej warzyw i owoców
- zamienić białe pieczywo na razowe
- zamienić ziemniaki i biały ryż na ryż brązowy i kasze
- zamienić słodzone napoje na wodę i zieloną herbatę
- jeść regularnie
Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
http://dietcoaching.pl/
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Słaba przemiana materii i rzadkie oddawanie stolca – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Sposoby na przyspieszenie przemiany materii – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Problem z przemianą materii – odpowiada Mgr Anna Kuczkin
- Co na przyspieszenie przemiany materii? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Dieta dla kobiety po 3 ciążach – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak schudnąć po dwóch cesarskich cięciach? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak skutecznie schudnąć? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Dieta dla 55-letniej osoby – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak zapobiegać wzdęciom po jedzeniu? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jaka będzie najlepsza dieta dla mężczyzny, który ma 174 cm wzrostu i waży 74 kg? – odpowiada Kamila Ziemann