Codzienny ból brzucha, biegunka, zmiana koloru kału i swędzenie skóry u 20-latka

Witam.Od tygodnia pobolewa mnie codziennie brzuch mam takie wirowania jak po zatruciu,mam prawie ciągłą biegunkę,za uważyłem mocno zmieniony kolor kału jest żółty jak glina lub szary.Do tego końcówki paznokci zmieniły kolor na żółty.Swędzi mnie skóra.Jestem osłabiony ale nie wiem czy to wynik tego że ostatnio brałem dwa leki antydepresyjne lecz musiałem je odstawić ze względu na złe samopoczucie po nich brałem escitalopram i trazodon.Mam się tego obawiać co to może być?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej wskazują na podwyższony poziom bilirubiny, co może być wynikiem np. schorzeń wątroby. Proszę niezwłocznie skonsultować się z lekarzem w celu zebrania wywiadu, zbadania Pana oraz wykonania podstawowych badań (w tym poziomu bilirubiny).