Cukrzyca, zwyrodnienie stawów biodrowych a starania o rentę

Witam!narazie chodze dzięki tab.przeciwbólowym Pracuje fizycznie jako murarz.Obecnie choruje na cukrzycę typu2,nadcisnienie,uszy(zawroty głowy,niedosłuch), dyskopatia zwyrodnienie stawów biodrowych-zabieg przewidywany na2 połowę 2016 roku.Lat mam 57.Mam pytanie czy mogę się starać o rentę przed zabiegiem jak i po zabiegu.Dziękuje.

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej może Pan wystąpić o świadczenie rentowe, jednak to czy zostanie ona Panu przyznana zależy od decyzji komisji lekarskiej.

 Lek. Aleksander Ropielewski

Starać zawsze się można. Czy otrzyma Pan rentę nie jestem w stanie powiedzieć bez badania. Proszę spytać swojego lekarza rodzinnego