Czy mogę otrzymać takie orzeczenie i rentę w przypadku zaburzeń osobowości?

Mam podejrzenie zaburzenia osobowości - osobowość chwiejna emocjonalnie (prawdopodobnie typ inpulsywny). Trafiłem do lek. psychiatry 2 lata temu z powodu depresji. Z tego powodu do marca tego roku miałem urlop dziekański. Lekarz podejrzewał zaburzenie dwubiegunowe, ale odrzucił to na rzecz zaburzeń osobowości. Rok temu wysłał mnie do psychologa, który stwierdził osobowość chwiejną emocjonalnie. Rodzina każe mi zgłosić się po orzeczenie o niepełnosprawności i rentę z powodu czasowej niezdolności do pracy, żeby uchylić obowiązek alimentacyjny. Czy mogę otrzymać takie orzeczenie i rentę? Dotąd byłem leczony tylko psychiatrycznie. Psychoterapię zaczynam dopiero za miesiąc, ponieważ wcześniej nie miałem funduszy, a NFZ przewiduje moją terapię na 2020 r.

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za zaufanie :)

Na Pana wątpliwość, może odpowiedzieć Lekarz prowadzący Pana, który zna Pana i Pana historię leczenia.
Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności orzeka specjalistyczna Komisja Lekarska.

Z przesłaniem dla Pana radości i pomyślności,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605